BİLGİSAYARLI TEST SİSTEMİ

Oto Bilgisayarlı Arıza Tespiti Nedir, Nasıl Yapılır?

Şen Oto Servisi ‘nde, aracınızın bakım ve onarımı için tüm yapılan işlemlerde olduğu gibi, uzman ekip ve gelişmiş cihazlar kullanılmaktadır. Bunlardan birisi de Bilgisayarlı Arıza Tespitidir. Bu işleme, aracınızın elektronik birine bağlanan gelişmiş bir makineyle, aracınızda tüm elektrik ve elektronik arıza taraması yapılmasına denir.

Bilgisayar ile Aracınıza Nasıl Bağlantı Yapılır?

İlk olarak, bağlantı yapılabilmesi için uzatma kabloları bilgisayara takılır. Ardından kabloların diğer uçları, aracınızın elektronik birimindeki soketlere monte edilir. Bağlantı gerçekleştikten sonra, bilgisayardaki program çalıştırılır. Program tarama yaparak, aracınızda bulunan tüm elektronik arızaları tespit eder ve ekrandaki hangi arızaların bulunduğuna dair bilgi verir.

Arızalar belirlendikten sonra, bilgisayar bağlatısı çıkarılır ve meydana gelmiş arızalar, uzman ekibimiz tarafından onarılır.

Tüm onarım işlemi bittikten sonra, oto bilgisayarlı arıza tespiti, test amacıyla tekrar yapılır. Aracınızı her çalıştırdığınızda karşınıza çıkan hata kodları ve ışıkları tekrar yanmıyorsa, tüm çalışmalar başırılı demektir.

Oto Bilgisayarlı Arıza Tespiti, Hangi Arızaları Bulmaktadır?

Sistemde kullandığımız bilgisayar ve üst düzey programlar ile otomobilinizde var olan tüm elektronik arızalar tespit edilebilmektedir. Bunlardan bazıları; aracınızın tüm elektronik arızaları, mekanik parça arızaları, egzoz sistemi arızaları ve yakıt sistemi arızalarıdır.

Şen Oto Servisi ile aracınızın, tüm arıza ve servis ışıklarını Garantili bir şekilde söndürebilirsiniz. Şayet, arıza ışıkları veya servis ışıklarını dikkate almayıp da aracınızı kullanmaya devam ederseniz, büyük boyutta oto arızalarına davetiye çıkarmış olursunuz. Bu tür arızalar, hem maliyeti fazla olur, hemde onarımı uzun sürer. Bunun için düzenli olarak, herhangi bir arıza veya servis ışığı ile karşılaşırsanız, bir an evvel bilgisayarlı arıza tespiti yaptırarak, aracınızın onarımını yaptırınız.

 

Tüm binek ve ticari araçlarınızın motor mekan, elektronik ve yedek parça ihtiyaçlarına ileri teknoloji cihazlarımız ve uzman ekip kadromuzla kaliteli hizmet vermekteyiz.